Ispanaklı Kiş
2 Kahvaltı & 6 Kuş

Yolculuk Sofrası

Yolculuksofrasi

Sitenin okuyucuları gerek ailemizi gerekse masaları artık çok iyi bildiğinden bu hafta kimlerle nerede toplandığımızı söylemeyeceğim. Sadece sofranın bu kadar donanmış olmasının sebebi üniversite değişim programıyla İspanya'ya giden ve bir haftalığına İstanbul'a gelen teyzemin oğluydu. 

Sofrayı annem yine çok özenli hazırlamıştı ama herkesin ısrarla fotoğraflamamı istediği şey:

Gultatlisi

Teyzemin yapıp getirdiği gül tatlısıydı. (Biz gül tatlısının değişik versiyonları konusunda bir türlü karar veremeyince forumdaki linki vermeye karar verdim...)

Comments

merhabalar hatice
tariflerinin bize nasıl faydalı olduğunu bilmemki
hangi kelimelerle anlatsam.ellerine yüreğine sağlık.Çalışan kadının en büyük sıkıntısı "ne pişireceğim" sorununu seninle çözmüş bulunuyorum.
tatlı harika görünüyor, patatesli hamurla ve patatesli iç konarak da yapılıyor.deneyen arkadaşlara afiyet olsun.hoşçakalın

bunlar gerçek mi yaf müthiş...

Sayin Hatice,

Koklu kulturumuzun en onemli parcalarindan biri olan mutfagimizi bu sekilde arsivlemeniz cok sevindirici. Bu gibi arsivler ozellikle bizim gibi yurt disinda yasayanlar icin hayati onem tasiyor. Ancak, tariflerinizi biraz daha profesyonelce, net olculer belirterek yapmaniz bunlari hem okuyanlarin uygulamasi icin hem de bu guzel nimetleri baskalarina aktarabilmek icin cok onemli.

"Uc tasim", "soganlar pembelesinceye kadar" gibi tanimlar tariflerinizin basarisi onemli olcude yemegi yapanin tecrubesine birakiyor. Bunun yerine su sicaklikta su kadar dakika gibi evrensel tanimlar kullanirsaniz Turk kulturune olan katkiniz katmerlenecektir diye dusunuyorum.

Tekrar tebrikler. Saygilarimla.

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)