Ayşe İkbal'in Yemekleri
Zeytinyağlı Patlıcan Dolması

Minik Mutfak Gereçleri

Kusmandali

2,5 sene önce annemin mutfağını anlattığım yazımda "minik mutfak aletlerini çok seviyorum" demişim. Gerçekten bu aletlere ilgim hala devam ediyor. Kendi mutfağımın dolaplarını da bu aralar anneminki gibi gereçlerle dolduruyorum. Birkaç hafta sonra 1,5 senelik aranın ardından döneceğim iş hayatının verdiği düşüncelerden mi bilmiyorum ama birkaç haftadır çoğu 5 ytl'yi geçmeyen bu aletler beni mutlu ediyor. Belki sizin de ilginizi çeker diye bugün bunları paylaşmaya karar verdim. Üstteki fotoğraf kuşlu peçete veya masa örtüsü mandalları. Geçen sene babam Almanya'dan gelirken anneme 6 tane almış annem de ablamla üçümüze paylaştırmıştı. Bu hafta Tchibo'da görünce bir kutu da ben aldım. (tchibo capacity, cevahir ve metrocity alışveriş merkezlerinde)

Caymasasi

İkinci ürün çay poşeti maşası. Annem ve babam her seferinde ustaca çay poşetini kaşığa sararken benim poşetlerim sarma girişimlerimde hep fincanın içine düşerdi. Paşabahçe'de görünce aldığım bu maşa sayesinde artık düşmüyor.

Zeytinkasigi

Üçüncü ürün yine Paşabahçe'den, zeytin kaşığı. Siyah zeytini zeytinyağı, kekik ve pulbiber karışımından yağ damladı derdi olmadan almamı sağlıyor, en çok da masada duruşu hoşuma gidiyor.

Baharatlik

Dördüncü ürün Ikea'dan minik baharat kavanozları. Aylarca üstüste duran baharat poşetlerinden ve her seferinde aradığım bir şey için çektiğim sıkıntıdan beni kurtardılar.

Yumurtaayirici

Sonuncusu Mudo Concept'den yumurta ayırıcı. Kurabiye yaparken hamurun içine düşen sarılarını kurtarma derdine son. Annem "çok gerekliymiş gerçekten" deyip gülse bile şirin, minik ve 2,5 ytl olması yeterli değil mi?

Comments

sitenizi uzun zamandır takip ediyordum ancak yazmak bugüne kısmetmiş ;)
kuş çok şirin görünüyor ama mandal gerek var mı bilmiyorum :)
baharat kavonozların benimkine çok benziyor.ben ahşap kapaklısını almıştım ve inşallah 1,5 ay sonra evlenipte yeni bir hayata başlayacağım evimde kullanacağım :)
yumurta ayırıcı bence iyi bir tasarım olmuş aslında çok gerekli birşey.
dekoratif fikirlerini paylaşmanı çok seviyorum.bu konuda çok ilgili olduğum için olabilir belkide. devamını bekliyorum hoşçakal ;)

selamlar hatice hn,
gerçekten çok ciciler özellikle de bir çaysever olarak poşet çay tutacağını beğendim.aslında bu minik aletler olmasa da biz bir yolunu bulur beceririz ama maksat gözümüzün önünde güzellikler olsun,değil mi?

iş hayatınızda da başarılar

merhaba hatice,
siteni beğeniyle takip ediyor, ara ara bazı tariflerini de uyguluyorum.becerikli bir insansın fazla söze ne hacet... ama bu kez annenin yorumuna ben de katılıyor ve onun sözünü okurken tam da ben diyecektim diyorum.darılmazsın inşaallah ama ben galiba okuldaki burs komisyonu görevim sonrası böyle oldum bir nesneyi çok beğensem bile hemen alamıyor gerçekten ihtiyacım olup olmadığını çok sorguluyorum. bu yüzden de bize çok az bir miktar gibi gelsede pek çok öğrencinin hemde ufak bir anadolu şehrinde sadece yol parasıyla yaşadığını biliyorum.ve ıspartada yol parası gidiş-geliş 1.5 ytl. kyk da kaldıklarını da düşünsek ne yiyip içtiklerini düşünmek bile istemiyorum.seni tenkit için değil ama içimden geldiği için yazdım yani bazen 2.5 ytl hiç de ucuz olamıyor.esenlikler dilerim

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)