Ayşe İkbal'in Yemekleri
Zeytinyağlı Patlıcan Dolması

Minik Mutfak Gereçleri

Kusmandali

2,5 sene önce annemin mutfağını anlattığım yazımda "minik mutfak aletlerini çok seviyorum" demişim. Gerçekten bu aletlere ilgim hala devam ediyor. Kendi mutfağımın dolaplarını da bu aralar anneminki gibi gereçlerle dolduruyorum. Birkaç hafta sonra 1,5 senelik aranın ardından döneceğim iş hayatının verdiği düşüncelerden mi bilmiyorum ama birkaç haftadır çoğu 5 ytl'yi geçmeyen bu aletler beni mutlu ediyor. Belki sizin de ilginizi çeker diye bugün bunları paylaşmaya karar verdim. Üstteki fotoğraf kuşlu peçete veya masa örtüsü mandalları. Geçen sene babam Almanya'dan gelirken anneme 6 tane almış annem de ablamla üçümüze paylaştırmıştı. Bu hafta Tchibo'da görünce bir kutu da ben aldım. (tchibo capacity, cevahir ve metrocity alışveriş merkezlerinde)

Caymasasi

İkinci ürün çay poşeti maşası. Annem ve babam her seferinde ustaca çay poşetini kaşığa sararken benim poşetlerim sarma girişimlerimde hep fincanın içine düşerdi. Paşabahçe'de görünce aldığım bu maşa sayesinde artık düşmüyor.

Zeytinkasigi

Üçüncü ürün yine Paşabahçe'den, zeytin kaşığı. Siyah zeytini zeytinyağı, kekik ve pulbiber karışımından yağ damladı derdi olmadan almamı sağlıyor, en çok da masada duruşu hoşuma gidiyor.

Baharatlik

Dördüncü ürün Ikea'dan minik baharat kavanozları. Aylarca üstüste duran baharat poşetlerinden ve her seferinde aradığım bir şey için çektiğim sıkıntıdan beni kurtardılar.

Yumurtaayirici

Sonuncusu Mudo Concept'den yumurta ayırıcı. Kurabiye yaparken hamurun içine düşen sarılarını kurtarma derdine son. Annem "çok gerekliymiş gerçekten" deyip gülse bile şirin, minik ve 2,5 ytl olması yeterli değil mi?

Comments

bence hepsi çok güzel ve çok kullanışlı
minik kuşa bayıldım özellikle hemen bi tane almalıyım :)

www.kirazdunyasi.blogspot.com

Bu fikrine bayıldım Hatice Hanım.
Bende işyerinde boş zamanlarımda mutfak aksesuarları incelemekle geçiriyorum.1 ay sonra kendi evime taşınacağım Allah nasip ederse .
Bir hafta sonu Ankara Ya gidip bir günümü mutfak aksesuarlarına ayırmayı düşünüyorum.Yani arkadaşlar bu düşüncem şımarıklığımdan yada çok zengin olmamdan kaynaklanmıyor bayılıyorum ya aksesurlara ama ne alacağımıda bilemiyorum hadi bakalım herkes evinde olan yada olmayan sevdiği aksesuarlar hakkında yazsın bence .mesela ben şu anda mutfakta askılı tabaklık fincanlık baharatlık lara takmış durumdayım küçük mutfaklar için iyi olur düşüncesiyle .

Tekrar başlıycağın iş hayatında başarılar diliyorum. masa örtüsü mandallarına bayıldım. Denk gelirse bende hemen almayı düşünüyorum. Siten gerçekten harika. Aradığım çoğu tarifi bulabiliyorum. Başarılar:)

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)