Ayşe İkbal'in Yemekleri
Zeytinyağlı Patlıcan Dolması

Minik Mutfak Gereçleri

Kusmandali

2,5 sene önce annemin mutfağını anlattığım yazımda "minik mutfak aletlerini çok seviyorum" demişim. Gerçekten bu aletlere ilgim hala devam ediyor. Kendi mutfağımın dolaplarını da bu aralar anneminki gibi gereçlerle dolduruyorum. Birkaç hafta sonra 1,5 senelik aranın ardından döneceğim iş hayatının verdiği düşüncelerden mi bilmiyorum ama birkaç haftadır çoğu 5 ytl'yi geçmeyen bu aletler beni mutlu ediyor. Belki sizin de ilginizi çeker diye bugün bunları paylaşmaya karar verdim. Üstteki fotoğraf kuşlu peçete veya masa örtüsü mandalları. Geçen sene babam Almanya'dan gelirken anneme 6 tane almış annem de ablamla üçümüze paylaştırmıştı. Bu hafta Tchibo'da görünce bir kutu da ben aldım. (tchibo capacity, cevahir ve metrocity alışveriş merkezlerinde)

Caymasasi

İkinci ürün çay poşeti maşası. Annem ve babam her seferinde ustaca çay poşetini kaşığa sararken benim poşetlerim sarma girişimlerimde hep fincanın içine düşerdi. Paşabahçe'de görünce aldığım bu maşa sayesinde artık düşmüyor.

Zeytinkasigi

Üçüncü ürün yine Paşabahçe'den, zeytin kaşığı. Siyah zeytini zeytinyağı, kekik ve pulbiber karışımından yağ damladı derdi olmadan almamı sağlıyor, en çok da masada duruşu hoşuma gidiyor.

Baharatlik

Dördüncü ürün Ikea'dan minik baharat kavanozları. Aylarca üstüste duran baharat poşetlerinden ve her seferinde aradığım bir şey için çektiğim sıkıntıdan beni kurtardılar.

Yumurtaayirici

Sonuncusu Mudo Concept'den yumurta ayırıcı. Kurabiye yaparken hamurun içine düşen sarılarını kurtarma derdine son. Annem "çok gerekliymiş gerçekten" deyip gülse bile şirin, minik ve 2,5 ytl olması yeterli değil mi?

Comments

Merhaba Hatice,

Benim de böyle bir takıntım var. Aslında yoktu.Ya da varmış da haberim yokmuş:)Ne zaman ki evlendim işte o zaman ortaya çıktı. Ben de boş zamanlarımda bu tip küçük ama akıllı gereçler satan yerleri dolaşmayı çok seviyorum. Hatta izin günlerimde bu dolaşmaları kendime özellikle iş edindiğim bile oluyor. Ben Antalya'da yaşıyorum ve maalesef burada henüz Ikea yok. Bu nedenle benim favori mekanlarım Tepe Home, Mudo Concept ve zincir mağazaların mutfak gereçleri bölümleri. Özellikle indirim zamanlarında gerçekten işe yarar pek çok minik gereçi bulabilme imkanınız var buralarda. Son takıntım ise masa kurmak. Ama bildiğimiz standart masalardan değil. Davet masası.Mumu, çiçeği,peçeteliği ile her ayrıntısı düşünülmüş masalar. Bu bana inanılmaz bir zevk veriyor. Bu konuda ev dergilerinin çok yardımını görüyorum ve özellikle de Maison Française.

Siteni yakından takip ediyorum. Ve beğeniyorum.

Sevgiyle kal.

Ebru ÇİÇEK.

merhaba hatice

Hepsi çok şeker benimde en sevdigim hobim dir mutfak eşyası almak bunun için bir çok yer dolaşmak yeni çıkan ürünleri takip etmek çok zevkli...

Zaten mutfakta yemek yapmayı seven sunumuna önem verir bence ve elinin altındaki malzemenin çeşitli olmasını saglar .Aldıgımız ürünlerin çok pahalı olmasın gerek yok, uygun fiyata da çok şık şeyler var bu konuda sana katılıyorum

sevgiler

ya canım benim sana bayılıyorum hatice abla mutfak gereçlerin çok şirin öğrenci olup öğrenci evinde yaşamama rağmen hep senin sunumlarını izlemeye çalışıyorum:))

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)