Ayşe İkbal'in Yemekleri
Zeytinyağlı Patlıcan Dolması

Minik Mutfak Gereçleri

Kusmandali

2,5 sene önce annemin mutfağını anlattığım yazımda "minik mutfak aletlerini çok seviyorum" demişim. Gerçekten bu aletlere ilgim hala devam ediyor. Kendi mutfağımın dolaplarını da bu aralar anneminki gibi gereçlerle dolduruyorum. Birkaç hafta sonra 1,5 senelik aranın ardından döneceğim iş hayatının verdiği düşüncelerden mi bilmiyorum ama birkaç haftadır çoğu 5 ytl'yi geçmeyen bu aletler beni mutlu ediyor. Belki sizin de ilginizi çeker diye bugün bunları paylaşmaya karar verdim. Üstteki fotoğraf kuşlu peçete veya masa örtüsü mandalları. Geçen sene babam Almanya'dan gelirken anneme 6 tane almış annem de ablamla üçümüze paylaştırmıştı. Bu hafta Tchibo'da görünce bir kutu da ben aldım. (tchibo capacity, cevahir ve metrocity alışveriş merkezlerinde)

Caymasasi

İkinci ürün çay poşeti maşası. Annem ve babam her seferinde ustaca çay poşetini kaşığa sararken benim poşetlerim sarma girişimlerimde hep fincanın içine düşerdi. Paşabahçe'de görünce aldığım bu maşa sayesinde artık düşmüyor.

Zeytinkasigi

Üçüncü ürün yine Paşabahçe'den, zeytin kaşığı. Siyah zeytini zeytinyağı, kekik ve pulbiber karışımından yağ damladı derdi olmadan almamı sağlıyor, en çok da masada duruşu hoşuma gidiyor.

Baharatlik

Dördüncü ürün Ikea'dan minik baharat kavanozları. Aylarca üstüste duran baharat poşetlerinden ve her seferinde aradığım bir şey için çektiğim sıkıntıdan beni kurtardılar.

Yumurtaayirici

Sonuncusu Mudo Concept'den yumurta ayırıcı. Kurabiye yaparken hamurun içine düşen sarılarını kurtarma derdine son. Annem "çok gerekliymiş gerçekten" deyip gülse bile şirin, minik ve 2,5 ytl olması yeterli değil mi?

Comments

Selamlar!
Öncelikle iş yaşantınızda başarılar!
Mutfakta ufak tefek değişiklikler benim de hoşuma gidiyor, zaman zaman. Ama kullanımda pek pratik olmayan şeyler olabiliyor bazısı. Örneğin baharat takımı almıştım ben de, çok güzeller fakat ölçü olarak hep küçük poşet baharat satın almam gerekiyor, içlerini doldurmak için. 2 adet yumurta ayırıcım var, birini kardeşim diğerini eşim almış; hiç kullanamadım. Elimde ayırmak daha pratik, çok estetik olmasa da. Bir de çok geniş bir spatula aldığım geliyor aklıma, hoştu ama onu da amacına uygun kullanamadım. Çekmeceyi açtıkça ikide bir elime çarpmasındansa atmayı tercih ettim. Hakikaten dolaplarda kullanmadığım bir sürü araç gereç var, onları elden geçirmek lazım!

merhaba hatice
aksesuarların çok güzel.o kuşları ben de görmüştüm.inşallah alacağım.ambalajının üzerindeki resimde bu kuşlar çiçek dallarına tutturulmuştu.çok da güzel görünüyordu.
ben de çok yakın bir zamanda işe döneceğim.bebeğimi bırakacağım için çok üzülüyorum..nasıl üstesinden geleceğiz hiç bilmiyorum.Allah sana da bana da çalışan tüm annelere de kolaylık versin..

daha ılk gunde bu kadar yorum tebrıkler hatıce hanım ıste bu sızın basarınızı gosterıyor

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)