Ayşe İkbal'in Yemekleri
Zeytinyağlı Patlıcan Dolması

Minik Mutfak Gereçleri

Kusmandali

2,5 sene önce annemin mutfağını anlattığım yazımda "minik mutfak aletlerini çok seviyorum" demişim. Gerçekten bu aletlere ilgim hala devam ediyor. Kendi mutfağımın dolaplarını da bu aralar anneminki gibi gereçlerle dolduruyorum. Birkaç hafta sonra 1,5 senelik aranın ardından döneceğim iş hayatının verdiği düşüncelerden mi bilmiyorum ama birkaç haftadır çoğu 5 ytl'yi geçmeyen bu aletler beni mutlu ediyor. Belki sizin de ilginizi çeker diye bugün bunları paylaşmaya karar verdim. Üstteki fotoğraf kuşlu peçete veya masa örtüsü mandalları. Geçen sene babam Almanya'dan gelirken anneme 6 tane almış annem de ablamla üçümüze paylaştırmıştı. Bu hafta Tchibo'da görünce bir kutu da ben aldım. (tchibo capacity, cevahir ve metrocity alışveriş merkezlerinde)

Caymasasi

İkinci ürün çay poşeti maşası. Annem ve babam her seferinde ustaca çay poşetini kaşığa sararken benim poşetlerim sarma girişimlerimde hep fincanın içine düşerdi. Paşabahçe'de görünce aldığım bu maşa sayesinde artık düşmüyor.

Zeytinkasigi

Üçüncü ürün yine Paşabahçe'den, zeytin kaşığı. Siyah zeytini zeytinyağı, kekik ve pulbiber karışımından yağ damladı derdi olmadan almamı sağlıyor, en çok da masada duruşu hoşuma gidiyor.

Baharatlik

Dördüncü ürün Ikea'dan minik baharat kavanozları. Aylarca üstüste duran baharat poşetlerinden ve her seferinde aradığım bir şey için çektiğim sıkıntıdan beni kurtardılar.

Yumurtaayirici

Sonuncusu Mudo Concept'den yumurta ayırıcı. Kurabiye yaparken hamurun içine düşen sarılarını kurtarma derdine son. Annem "çok gerekliymiş gerçekten" deyip gülse bile şirin, minik ve 2,5 ytl olması yeterli değil mi?

Comments

hatice, sitenizi sürekli takip ediyorum.siz 1,5 yıl aradan sonra yeniden işe dönüyorsunuz.her şey gönlünüzce olsun.bense 21 yıllık çalışma hayatımı 4 ay önce noktaladım.şimdilerde sizin tariflerinizi denemekle meşgulüm.minik ev aletlerini ise çok beğendim.özellikle peçeteye tutturduğunuz kuş şeklindeki mandallarla, çay tutacağını.yarın ilk işim tchibo ve paşabahçeye uğramak olacak.teşekkür ederim.

Ingiltere'de yasayan biri olarak IKEA'nin mallarini cok tek duze buluyorum. Yillarca ayni seyleri satiyorlar. Degisiklik yok. Cesit, estetik tartisilir. Bu arada IKEA'NIN alternatifi olabilecek baska magaza da yok burda!!!Kimin evine gitseniz ayni mutfak esyalari, ayni ev esyalari, artik ne satiliyorsa. Ama Turkiye oyle degil. Daha cok cesit, alternatif, kalite, marka ve herseyden onemlisi estetik var! Inanin kullanmis oldugunuz porselen tabaklar, catal kasik takimlari, bardaklar burada ayni kalitede yok!!!Inanilmasi guc ama gercek:) Son bir ornek vereyim:Bulasik makinesi aldik ama evde bulasik makinesi icin tesisat yok:)Tesisati yaptirsak bile koyacak yer yok. Bu arada, Ingiltere standartlarina gore gayet modern bir evde yasiyoruz, dusunun yani:):)
Tek secenegin IKEA olmadigi gunleri Ingiltere de gormek dilegiyle:):):)

Hatice hanım iyi zamanlarda kullanın hepsi pek bi güzeller ama artık yemek koymanızın zamanı gelmedi yani 1 aydır acaba ne var diye giriyorum yemekten başka herşey var alınmayın çok şekersiniz ama artık formata dönsek diyorum sıkıldım

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)