Kolay Sarıyer Böreği
Çift Çekirdekli Ekmek

Sofradaki Anadolu

Sofradakianadolu

Erkek kardeşimi zorla kolundan tutup ben diğer yemek yazarlarıyla tanışabileyim diye hayatta yemeyeceği yemeklerle dolu yöresel bir lokantaya götüreli birkaç yıl oldu. (tam dört yıl olmuş!) Sofradaki Anadolu şenliğini öğrenince aklıma hemen bu anım geldi. Eğer benim gibi yöresel lezzetleri seviyorsanız, zorla size eşlik edecek birini de biliyorsanız 12-15 Haziran arasında Caddebostan'daki Sofradaki Anadolu'ya uğrayabilirsiniz. Hatta hayal kurayım birkaçımız aynı zamanlarda gitsek, sonra oturup bir kahve içsek? (hayal bitti...)

Comments

merhaba Hatice,farklı lezzetler tatmak hoşuma gider,fırsat bulursam mutlaka gidip birkaç yörenin mutfağından lezzetler tadarım.çorbasından,güveç yemeklerinden,tatlısından..:)sonrada kahve içeriz,hayalindeki gibi.

S.A. Haticecim, ne guzel fikir, imkani olana. Istanbul da yasiyor olsaydim, katilmak isterdim fakat yurtdisinda yasiyorum.Ben de yoresel yemekleri sevenlerdenim.Cok sansliyiz ki iftihar edebilecegimiz bir mutfaga sahibiz, bunu icindeyken anlayamamistim, o birbirinden enfes yemeklerimizi ozledigimde ve diger ulkelerdeki insanlarin mutfagimiza ilgisini farkettigimde kulturumuzun bir kez daha onemini anladim.Bu tur etkinliklere gidemeyenler ve evinde yapmak isteyenler icin her hafta bir bolgemize (Karadeniz, Akdeniz, Dogu Anadolu,Ege...) yer verebiliriz.Ne dersin? O birbirinden leziz tatlardan bizim yerimize de tat olur mu? Size afiyet olsun...Agzinizin tadi hic bozulmasin...Saglicakla kalin...

hayalinizi gerçeğe dönüştürmek hoş olurdu gerçekten böylece tanışma fırsatı yakalamış olurduk.

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)