Kolay Sarıyer Böreği
Çift Çekirdekli Ekmek

Sofradaki Anadolu

Sofradakianadolu

Erkek kardeşimi zorla kolundan tutup ben diğer yemek yazarlarıyla tanışabileyim diye hayatta yemeyeceği yemeklerle dolu yöresel bir lokantaya götüreli birkaç yıl oldu. (tam dört yıl olmuş!) Sofradaki Anadolu şenliğini öğrenince aklıma hemen bu anım geldi. Eğer benim gibi yöresel lezzetleri seviyorsanız, zorla size eşlik edecek birini de biliyorsanız 12-15 Haziran arasında Caddebostan'daki Sofradaki Anadolu'ya uğrayabilirsiniz. Hatta hayal kurayım birkaçımız aynı zamanlarda gitsek, sonra oturup bir kahve içsek? (hayal bitti...)

Comments

Hatice Hanım merhaba

www.e-lezzet.net adlı adreste benim ve sizin ve daha belki de benim bilmediğim kaç blogcunun fotoğrafları tarifleri izinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanıyor ben siteye mail gönderip durumun düzeltilmesini rica ettim, size de haber vermek isetdim.
İyi çalışmalar

aslinda ne kadar da guzel olurdu boyle bir etkinlige katilip farkli yemekler yemek. ama calisanlar icin bu gercekten cok zor olabiliyor. bırakın etkinlige katılmayi evde temizlik yapmaktan rahat rahat yemek yapmaya bile vakit kalmıyor. ancak sanırım kısa bir süre sonra hayatımda birseyler degismeye zaman kalıcak ve mutfağıma daha fazla zaman ayırabilicem. karcher marka buharlı bir temizlik makinesi aldım. deterjansız 150 dereceye varan ısısıyla mutfak, banyo, camlar, zeminler aklınıza gelen her yeri rahatlıkla temizleyebiliyorum. gözle görülmeyen kirlerin nasil kabardigini gormelisiniz. ozellikle fırının o tırnaklarımızla çıkartmaya çalıştığımız çizgilerinin icinden. hepinize tavsiye ederim. böyle etkinliklere zamanımızın kalması için iyi çözümlerden biri. www.karcher.com.tr sitesinden ürünleri incelemenizi tavsiye ederim.

ablacığım emeğine sağlık.ama bir sorunumuz var.eşim sitenizi öğrendikten sonra can sıkıntısına kaldı.gerçi rahatlıyorum diyo ama bu sefer de ben de yapmak istiyorum bu tarifleri diyor.köy yerinde olduğumuz için malzeme sıkıntısı oluyor.bir de ana teyze ziyaretlerinde yaşadıklarınızı okuyunca akrabalarına sitem ediyor.benim teyzem niye bana böyle yapmıyor diyor.akraba ziyaretlerinde ya kuru bir bisküvi ya gofret bazen onlarda yok ya,bazen de mısır patlatıyolar.aklına hemen siz geliyorsunuz.kulaklarınızı çınlatıyor.bunları niye mi yazdım.belki de rahatlamak için.allah emeğinize güç versin.hayırlı işler dilerim.

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)