Gül Tatlısı
Çanakkale

Kartalkaya

1

Ben bir önceki hafta sonumuzun anılarını yitirmeye başlamadan fotoğraflarımı paylaşayım. Ailemi peşimden sürükleyerek Köroğlu dağlarına çıkardım o iki günde.

3

Yurdaer Mutfak Sanatları merkezine gidip Yurdaer bey ile yaptığımız sohbetin eşliğinde Kaz Seridini denedik. (yufkanın içinde kaz, pilav yerleştirip pekmezle yapıştırın, şekere batırıp yiyin - kulağa garip geliyor ama nefis!)

4

vişneli yaprak sarma

5

etli borani

6

ve cevizli erişte'yi denedik.

2

Şirin bir küçük otelde kalıp hep beraber kahvaltılar yapıp akşam yemekleri yedik. Ayşe İkbal diğer misafirlerin arasında koşuşup dururken nezaketine ve tavrına hayran kaldığım Münevver hanım "Ayşe İkbal'in annesinin adı Hatice mi? Portakal Ağacı'ndan değil mi?"diyerek hayatımın unutulmaz anlarından birini yaşamamı sağladı. Kısa ama çok güzel bir hafta sonuydu. O heyecanla geçen hafta sonu da Çanakkale turu yaptık. Bu hafta sonu evdeyiz ama gelecek hafta sonu için bize önerebileceğiz yakın ve kalabalık olmayan yerler varsa duymaktan çok memnun olacağım...

Comments

burada kartalkaya hakkında pek bir resim yok malesef ama yinede güzel bir yazı olmuş teşekkürler..

merhabalar.karadeniz en iyi tatil yerlerinden.orduluyum ve hepinizi beklerim.inanın pişman olmazsınız.yeşilliği ve deniziyle harika.gelirseniz seve seve misafir ederim sizi.hayırlı günler...

Eyer gitmediyseniz Size Ağva yı tavsiye ediyorum.Yeşillikler içinde cennet gibi bir yer.

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)