Palamut Izgara
Dün sabah ormanda...

Tutmaç Çorbası

Tutmac

Dün akşam, eve erken gitmenin hevesiyle ana yemeğin yanına yapmak için forumda tarif ararken buldum bunu. Doğrusu ben arama kutusuna kereviz yazmıştım ama bu çorbayı görünce kerevizden vazgeçtim.

Aslında ben yeşil mercimek hayranı Ayşe İkbal'e yedireceğim diye seviniyordum ama kendisi çorba pişene kadar önüne koyduğum kuru bamya yemeğini jelibon yer gibi yediği için buna yeri kalmadı. (Bu arada bir gün gelip yemek seçmeye başlayacak diye korkuyorum) O bugün deneyecek olsa da biz çok sevdik tadını.

Bu seferki tarif bir diğer Gönül'den. Ben farklı olarak mercimekleri erişteleri eklemeden haşladım, bir de kızım yiyebilsin diye biber eklemedim. Teşekkürler Gönül!

Tutmaç Çorbası:
Malzemeler:

  • 1 su bardağı yeşil mercimek
  • 1 avuç erişte
  • 2 su bardağı yoğurt
  • tuz
  • arzuya göre tereyağı, kırmızı toz biber, nane

Hazırlanması:

  1. Yeşil mercimeği tencereye alıp üzerine su ekleyin. Mercimekler pişmek üzere iken erişteleri ilave edin. 
  2. Erişteler pişince 2 su bardağı yoğurdu bir kapta karıştırın. Çorbanın suyundan yoğurda ekleyip ılıtın. Yoğurdu çorba tenceresine ilave edin.
  3. Tuzunu ayarlayın. Bir tavada yağı eritip biberi kızdırın. En son üzerine bolca nane serpin.

Comments

merhaba hatice,
hergün ilk işim siteye girip hatice ne yapmış acaba diye bakmak, yorumları okumak, çocuklarımdan ve işimden fırsat buldukça tariflerini deniyorum ve hepsi de süper çok teşekkürler çorbayıda inş deneyebilirim.

hatice hnm merhaba daha öncede iki defa mesaj yazdım nasılsınız sizden bir ricam olacak daha öceki formda arşiv bölümü vardı orda herşeyi çok kolay bulabiliyordum. çünkü arşiv bölümüde kendi içinde üç bölüme ayrılmıştı.ben çok yoğun çalıştığım için çok fazla sitede dolaşamıyorum yardım istiyorum ALLAH'a emanet olun

Çok lezzetli gözüküyor
Ellerinize sağlık

Dün televizyonda hacı adaylarını gösterirken aklımdan geçtiniz Hacca giden ufak çocukları gösterdiler. Ayşe İkbal'de ufacıktı dimi gittiğinizde. Tüm hacı adayları hayırlısıyla gidip hayırlısıyla gelirler inşallah.

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)