Organik Menü
Moğol Barbeküsü

Ispanaklı Köfte

Ispanaklikofte

Dün nihayet artık etli birşeyler yapmaya karar verdim. Eti ve ıspanağı ayrı ayrı pişirmeyi düşünürken sonunda ıspanaklı köftede karar kıldım. Köfte için annemin fırında köfte ve patates tarifini biraz değiştirerek kullandım.

Ispanaklı Köfte:

Malzemeler:

 • yarım kg kıyma
 • 2 dilim bayat ekmek içi, ıslatılmış ve sıkılmış
 • 2 yemek kaşığı sızma zeytinyağı
 • yarım tatlı kaşığı tuz
 • 1 yemek kaşığı yoğurt
 • 1 yumurta
 • içi:
 • 1 kuru soğan
 • yarım kg ıspanak

Hazırlanması:

 1. Ispanakları yıkayıp doğrayın. (köklerini kök kavurma için saklayabilirsiniz.) Doğranmış soğanla beraber kavurun.
 2. Köfte harcı için gereken malzemeleri yoğurun. Yumurta büyüklüğünde parçalar koparıp elinizde yuvarlayıp baş parmağınızla ortasını açın.
 3. Köftenin ortasına 1 çay kaşığı ıspanaklı harçtan koyup kapatın ve yağlanmış tepsiye alın. Hepsini tamamlayınca 200C fırında pişirin.

Comments

nedense yorum bırakanlar çoğunlukta aynı kişiler.başka insanların bişey söylemeye hakkı yokmu?

Hatice hanim merhaba,
sitenizin cok yakindan takipcisiyim.Uzun zaman sitenize bakmazsam, cok yakin bir arkadasimla gorusmemis gibi ozluyorum diyebilirm :)
Size bir sorum olacakti, ben bir site acmak istiyorum-yemek sitesi degil- hosting firmalarini arastiriyordum.Sizin siteniz oldukca ziaretci alan bir site ve bu konuda sitenizin bir sikintisi yok masaallah.Bana hosting verecek bir firma onerebilir misiniz?
Cok tesekkurler.

sevgili Hatice Hanim, sitenizde ozellikle tavuk yemekleri ve zeytinyagiyla yapilan yemekleri ihtiyacim oldukca takip ediyorum, ellerinize saglik...benim sizden ricam; daha once "mutfakta puf noktalari" ile ilgili actiginiz konuya benzer olarak "genel ev masraflarinda nasil iktisatli oluruz?" basligiyla acmaniz.tabi sizin de kanaatin gelirse. hangi marketin hangi urunleri ucuz hangi temizlik urununu ne kadar kullanmak yeterli oluyor gibi...ya da evde elektrik doğalgaz tasarrufu icin neler yapiyoruz.bu konuda hepimiz birbirimize yardimci olabiliriz.cok sukur herşeyimiz var,Allah hicbir seye muhtac etmiyor ama Musluman olarak bizim en onemli sorumluluklarimizdan biri israftan kacinmak.ozellikle de son donemde tum dunyada yasanan krizi dusunursek her zaman temkinli olmakta ve maddi durumumuz ne kadar iyi olursa olsun aynı kalitede daha ucuzu varken pahalisini almamakta yarar var.dedigim gibi bu benim aklima gelen nacizane bir fikir.cogumuz ailelerimizin imkanlariyla cok rahat buyumus olabiliriz ama anneler anneanneler israf etmemek konusunda cok hassas olurlar buyuk zorluklar yasadiklari icin...bunu gencken herseyden once bir ibadet olarak ornek almak gerektigini dusunuyorum. boyle bir konu acmasak bile bu mesajima cevap yazmaniz bile Allah'ın izniyle ufkumuzu acar. ama dedigim gibi Hatice Hanim da bu konuya olumlu yaklasirsa... Allah'ın rahmeti hepimizin uzerinde olsun insaAllah...

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)