Organik Menü
Moğol Barbeküsü

Ispanaklı Köfte

Ispanaklikofte

Dün nihayet artık etli birşeyler yapmaya karar verdim. Eti ve ıspanağı ayrı ayrı pişirmeyi düşünürken sonunda ıspanaklı köftede karar kıldım. Köfte için annemin fırında köfte ve patates tarifini biraz değiştirerek kullandım.

Ispanaklı Köfte:

Malzemeler:

 • yarım kg kıyma
 • 2 dilim bayat ekmek içi, ıslatılmış ve sıkılmış
 • 2 yemek kaşığı sızma zeytinyağı
 • yarım tatlı kaşığı tuz
 • 1 yemek kaşığı yoğurt
 • 1 yumurta
 • içi:
 • 1 kuru soğan
 • yarım kg ıspanak

Hazırlanması:

 1. Ispanakları yıkayıp doğrayın. (köklerini kök kavurma için saklayabilirsiniz.) Doğranmış soğanla beraber kavurun.
 2. Köfte harcı için gereken malzemeleri yoğurun. Yumurta büyüklüğünde parçalar koparıp elinizde yuvarlayıp baş parmağınızla ortasını açın.
 3. Köftenin ortasına 1 çay kaşığı ıspanaklı harçtan koyup kapatın ve yağlanmış tepsiye alın. Hepsini tamamlayınca 200C fırında pişirin.

Comments

Irem hanim ve dolayisiyla Asli hanim'in yazmis olduklarini okuyunca bende birseyler soylemeden gecemedim dogrusu. Asli hanim tum o onerilerde bulunurken, Hatice hanimi direk zan altinda biraktiginizin farkindasinizdir heralde. Hemde bana ve eminim pek cok kisiye de hos gelmeyen bir uslupla. Eger bu konuda bu kadar hassassaniz ve Hatice hanimi da uyarmak istiyorsaniz, kendi ozel email adresine bir email yollayabilirdiniz (sitenin iceriginde mevcut adresi). Hatice hanimi bilmem ama yazdiklarinizi okuyunca sahsen benim moralim bozuldu, yazdiklarinizdan cok boylesi ifadeler kullanabilmeniz beni sasirtti. Irem hanim, heralde Asli hanimdan da guc alarak hic bir gocunma yasamadan yazmis birseyler!. Ben hala hos bir site, harika fotograflar, arastirici ve yaraticilikla, kullanilan yag oranlarinin nasil tezatlik olusturabildiklerini anlayamadim. Bu ancak, benim dusundugum hak, dogru, guzel, ve sende onlara uymuyorsun gibi bir sonuc cikartti benim nacizane dusuncelerimde. Vesselam...

Asli Hanim'a katiliyorum. Sizin yemeklerde zeytinyaglarinda bile cok yag kullandiginizi dusunuyorum. Tarifleriniz hayatimda yemek pisirirken en cok yag kullandigim tariflerdir. Cok hos bir siteniz var, fotograflariniz harika, arastirdiginiz ve yaratici oldugunuz ortada ama bu yag orani biraz once saydigim herseye tezat olusturuyor. Saglicakla.

"No good deed goes unpunished"
ALLAH razı olsun Hatice, herşey için.

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)