Muhabbet Sofrası
İtalyan Ekmeği

Pizza Keseleri ve Soğanlı Milföylü Kiş

Pizza_keseleri

Geçmiş olsun dilekleri için teşekkürler! Henüz tam atlatamasak da kesinlikle çok daha iyiyiz. Tarifleri günlerdir bekleyenler olduğunu bildiğim için hemen anlatmaya geçiyorum:

Pizza Keseleri

6 adet

Tarif cookie magazine adlı anne-çocuk dergisinden. Tarifin aslında her malzeme hazır kullanılmış: hazır pizza hamuru, hazır köfte, hazır sos. Siz dilerseniz bunların bir kısmını hazır alabilir veya evde yapabilirsiniz.

Malzemeler:

 • 1 adet pizza hamuru (ben bu hamuru yaptım)
 • 6 yemek kaşığı köfte marine sosu (hazır alabilir veya domates ezmesi / salça + baharat karışımı kullanabilirsiniz)
 • 6 adet cevizden biraz büyük köfte, pişmiş (misket köfteleri büyük yapıp kullanabilirsiniz)
 • 6 yemek kaşığı rendelenmiş kaşar peynir
 • 1 yemek kaşığı rendelenmiş eski kaşar
 • 1 yumurta
 • 1 yemek kaşığı süt 

Hazırlanması:

 1. Fırını 190C'ye getirin.  
 2. Hamuru 6 parçaya ayırın. 6 adet muffin kalıbını yağlayın. Her bir hamur parçasını açarak kalıba yerleştirin. Kalan kenarların sarkmasına izin verin.
 3. Her birine bir köfte, bir yemek kaşığı sos, 1 yemek kaşığı kaşar peyniri rendesi ve bir tutam ski kaşar rendesi koyun. 
 4. Sarkan kenarları üstte toplayıp birbirlerine yapıştırın.
 5. Yumurta ve sütü çırpın. Her birinin üzerine sürün. Fırında 15-20 dakika pişirin.

Soganli_milfoylu_kis

Soğanlı Milföylü Kiş

Bu tarife de geçen hafta bir blogdan diğerine geçerken rastladım. Tarifin Özlemaki'nin yaptığı asıl versiyonu burada. Yurt dışında milföyün dikdörtgen olarak satıldığını biliyorum ama bizde olmadığı için ben 5-6 milföyü parçalayarak yuvarlak yaptım, salam yerine de pastırma ekledim. İç malzeme aynı olduğu için yazmak yerine link vermeyi tercih ediyorum. Biz çok beğendik, teşekkürler Özlemaki!

 

Comments

Selam , yakın takipçinizim , ne tarifinizi yaptıysam çok memnun kaldım. Yorumlarda önemli çünkü ben deneyenlerinde sesine kulak veriyorum , o yüzden paylaşmak istedim. Soğanlı kişi denedim ,ama bana soğan -ki ben 1 soğan- kullandım , bu tarife yakışmadı gibi geldi. Yani zaten krema mantar vs. lezzetli şeyler , soğanın kokusu, bence yakışmadı , bir dahaki sefere yaptığımda soğanı koymayı düşünmüyorum o koku beni rahatsız etti.
Teşekkürler... güzel sofralarınızda , tüm sevdiklerinizle sağlıklı günler dilerim.

Lisede Web Tasarımı okuyorum. Proje ödevim Yemek Sitesi hazırlamak ve sitem için araştırma yaparken sizin sitenizi buldum. Tek kelimeyle HARİKA. Proje ödevim konusunda ilham kaynağımsınız. Ayrıca annemde sitenizi gösterdim o da yemeklernize hayran kaldı :)

Soğanlı böreği yaptım çok lezzetli oldu ancak milföyleri birleştirip yeniden açtığımdan mıdır güzel kabarmadı başka nasıl bir hamurla deneyebiliriz acaba bi tarif verirseniz sevinirim.

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)