Portakal Ağacı, Newsweek'te
Kıyıköy ve Tek Karelik İftar

Annemin İftar Daveti

2009_iftar_1

Annem 3 yıldan sonra nihayet 2 adım ötemize taşındı, biz de Ayşe İkbal ile başbaşa kalınca hep onlarda iftar yapmanın tadına varmış olduk. Anne ve baba yanında yenen her yemek benim için dünyanın en güzel yemeği. Çocukları olarak biz böyle düşünsek de o her defasında özenini aynı şekilde yansıtıyor. Geçen hafta bu defa bütün çocukları ve torunları doldurduk sofrasını.

Annemin menüsündekiler:

2009_iftar_2

İftariyelikler
Tavuk suyu çorba
Yeşil Salata
Cacık

2009_iftar_4

Hünkar Beğendi

2009_iftar_5

Perde Pilavı

2009_iftar_3

Havuç Sote
Ev yapımı Közlenmiş Kırmızı Biber
Tulumba & Cevizli Baklava

Comments

Merhaba...
Sizleri yenı tanımaya calısan bırı olarak hersey ıcın tesekkur ederım. ben evlendıkten sonra sızın sıteyı kesfettım yanı 1,5 yıl oluyor.Sızden cok sey ogrendım kolay yemekler,tatlılar ve guzel masa duzenlerı. ben bır başak burcu olarak gorunume zerafete cok dıkkat ederım cok süslü degıl ama zarıf asil masa hazırlamaya seviyorum. sızden rıcam bıraz daha bol resım koyarmısınız masa duzenı olsun yemekler,tabaklar,pecetelıkler gercekten ınsanın bazen ıhtıyacı oluyor.Gecen annemlerı aldım sızın gıbı renklı patates toplarından yaptım masaya farklı alışa gelmemış seyler koydum cok begendıler <

Bence çok güzel sofralar hazırlıyorsun , senden çok şey öğrendim,biz müslümanların çok değer verdiği bir ay tabiki imkanlarımızı sonuna kadar kullanıp böyle sofralar hazırlıyacağız.Nasıl yılbaşında güzel sofralar hazırlanıyorsa, bu mübarek günlerdede en güzel sofraların hazırlanması kadar normal bişey olamaz.

tutkuyla yemek yapmayı seven, bunu meslek haline getirmeye cabalayan karadenizli bi genç kızım :)
yemek tarifleri için googleda arama yapıyorum sürekli fakat ondan önce muhakkak sitenizi geziyorum.zaten google da arama yaptıgım konu eger sizin sitedeyse baska bir yere bakmaya gerek yok diyorum.yemek sunumunuz,anlatımınız,fotograflarınızla birlikte harika ve içten,cok samimi. valla ben size söyleyecek kelime bulamıyorum! annenizin ellerine saglık ve sizin gibi evlatları oldugu için çok sanslı ve tabii ki sizde cok sanslısınız.
selamlarımı yollar bu güzelligin uzuuuuun zamanlar devam etmesini dilerim.

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)