Serin Sofralar
Yalancı Tavuk Göğsü Rulosu

2 Çocuklu Tatil Notları, I.Bölüm: Mudurnu

Tatil

Geçen sofradaki tavuk göğsünün tarifini önümüzdeki günlerde yazacağım ama önce unutmamak adına tatilimizden biraz bahsetmek istiyorum. Hafta sonu tatiliniz nasıldı diyenlere şu cevabı veriyorum: Tatilin ilk akşamı 2 çocukla tatil yapamayacağıma karar verip ağustos ayı için rezervasyon yaptırdığımız yeri arattım ve rezervasyonumuzu iptal ettirdim. İkinci gün mükemmle anne diye bir şeyin olmayacağına kendimi biraz daha inandırınca tatil daha eğlenceli hale gelmeye başlamıştı. Tatilin son günü ise ağustos ayı için bir karadeniz rotası planlıyordum.

Benim için bu yolculuğun en güzel kısmı ana yoldan sapıp tabelasız, orman köylerinin içinden geçip üstteki fotoğraftaki manzaralarla karşılaşmaktı.

Park

Ayşe İkbal için en güzel kısımları Mudurnu'da kaldığımız konakta Mehmet bey ile şakalaşıp,mutfakta saatlerce Fatma ablaya yardım etmek ve gezi rotamız üzerindeki parklarda oynamaktı. Benim gibi yeni insanlarla tanışmakta bu kadar zorlanan birinin bu derece dışa dönük bir çocuğunun olması -her ne kadar başta temkinli de davransa- çok hoşuma gidiyor.

Gezi boyunca çektiğim karelerin sayısı çoğalınca bunları birkaç bölümde yayınlamaya karar verdim.

Haci_sakirler

İlk kareler Mudurnu'da kaldığımız Hacı Şakirler Konağı'ndan. Üstteki fotoğraf konakta kaldığımız oda.

Visne_alti

Bahçede bir yandan yemek yiyip bir yandan dut ve vişne topladığımız masa.

Haci_sakirler_

Ayşe İkbal'i mest edip "anne Fatma teyzelerin evi çok güzelmiş!" dedirten bahçenin masadan görünüşü.

Kahvalti

Konak sahipleri ile beraber yaptığımız kahvaltı ve

Ksapi

Fatma ablanın meşhur cevizli, keşli kaşık sapı. Gelecek bölüm, Beypazarı'na gidiyoruz!

Comments

ben aslında yorumumu ''hayat kaç günde normale döner'' başlıklı yazınıza yapmak istemiştim ama yorum kısmı hiç açılmadı sizin gibi duyarlı birinin aynı dönemde yaşanan şehit olaylarına yorumsuz kalmanız beni şaşırtı asıl bizi yok etmek isteyenler çok yakınımızda gemiye binipte burunlarına girmeye gerek yok kaç yıldır sizi takip ediyorum ama gerçek acılara değinmemenize üzüldüm. demek hayat normale dönebiliyormuş sizlere iyi tatiller sevgiler....

selam hatice hanım,
hep çocukla tatil yapan kişilere imrenmişim.benimde 2 oğlum var ama onlarla tatile çıkmayı düşünemiyorum.istanbula giderken bile 2 saatlik feribot yolculuğu büyük eziyet oluyo.helede yalnız olunca...
sizi kutluyorum 2 çocukla tatile çıkmayı göze alıp bunu başardığınız için.
güzel masa görüntülerinizi ve yeni tariflerinizi sabırsızlıkla bekliyorum.

ama hatice hanım,mudurnuya kadar gitmişken göynüğe uğramamak olmazdı heralde.inşallah uğramışsısnızdır.ben göynüklüyüm ve orayıda görmenizi muhakkak tavsiye ederim.

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)