1-7 Ekim Emzirme Haftası
Meryem Ablanın Sofrası ve Bulgur Köftesi

Mus'ab'ın Diş Buğdayı

47040_436729267129_689072129_5718140_8225557_n

Mus'ab'ın alt iki dişi Ramazan'da çıkmıştı. Ben de hazır iki dişi varken diş buğdayını yapayım dedim. Bunun için tam üst dişlerin çıkmaya çalıştığı haftayı bulmuşum. Şimdi benim en yoğun misafir ağırladığım dönemde geceleri uykusuz geçiriyoruz. Allah'tan misafirlerle dolunca evimiz çok mutlu oluyorum. (Öncesinde yaşadığım stresi saymıyorum bu arada. Dünkü hazırlık maceramızı burada yazmıştım.) Her misafirimiz gelmeden önce "ne pişireyim" diye sorduğu için de kolayca doldu soframız. 

Menüye geçmeden önce minik bir fikir, peçetelerin üstündeki hediye etiketlerinin arkasına her misafirin oğlumuz için güzel dileklerini ve adlarını yazmasını istedim. İleride ona bugünden bir hatıra kalmış olacak böylece. Bir de merakla beklenen an, beyefendi kalemi seçtiler :)

Bu haftalarda tarif yerine yazması daha hızlı diye menüleri vereyim, zira akşama gene misafirim var, sonra topluca tariflere geçerim inşallah.

Menüdekiler: 

  1. diş buğdayı
  2. karnabahar salatası
  3. jülyen salata
  4. tel şehriyeli salata (melda'nın tarifi)
  5. annemin piyazı
  6. annemin kıymalı kol böreği
  7. kayınvalidemin peynirli ay çöreği
  8. teyzemin kurabiyeleri
  9. ablamın havuçlu kağıt kekleri

Comments

Selam Hatice Hanım,ben 4 çocuk sahibi bir anneyim malumunuz bu durumda kendime zaman ayıramıyorum.Fırsat bulursam kitap sitelerine ve yemek sitelerine göz atıyorum.Sizin tarifleriniz insana, mutlaka tutar inancı veriyor-ki bu da bir tarif denediğinizde yaşanan en büyük sıkıntıdır.Tarifte istenilen sonucu elde edemezseniz motivasyonunuz yok oluyor mutfaktan uzaklaşıyorsunuz.Ancak sizin tarifleriniz bunları bertaraf ediyor.yoğun iş temponuzda kolaylıklar diliyorum,Allah'a emanet olun.

merhaba,

eşiniz ve çocuklarınızla mutlu bir yaşam dilerim. sitenizi takip ediyorum. yemek masasında kullanılan peçeteliği nereden aldınız? çok begendım kalpli oluşuda ayrı bir hoşluk katmış. bilgi verirseniz çok sevinirim.
sevgiler
funda

merhabalar hatice,

Maşallah oğlunuzun dişleri çıkmaya başlamış, Rabbimiz oğlunuzun daha nice güzel olayını, ailenizle birlikte huzurla, sağlıkla karşılamayı nasip etsin. Dört aylık evliyim sevgili Hatice ve bugüne kadar nerdeyse ne yemek yaptıysam portakal ağacına bakarak yaptım tariflerimi burdan aldım. Hafta sonu misafirim vardı ve tuzlu ve tatlı kurabiye yapmak istedim. Teyzenin tuzlu kurabiyelerinden bir de reçelli düğme kurabiyelerinden yaptım.Kurabiyelerimi hazır sandılar. Tek kelimeyle harika oldular.değişik kalıplarla hazırladım. Yeğenim beyza başka tavşan yokmu daha da isterim dedi ama cidden bitmişlerdi :)) teşekkürler Hatice

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)