Gürcü Mantısı
Ispanak Salatası

Portakallı ve Çikolatalı Kedidili Pastası

Portakalli_cikolatali

Köfte ve hamur işinden sonra sıra tatlıya geldi. Bu tarif kolay ve tam puan tarifler listesine kolayca girebilir. Daha sırada bu ve bu var! Tarifin aslı Lezzet, Ocak 2011 sayısında vardı ama biz miktarlarda epey değişiklik yaptık. Aşağıda değiştirdiğimiz versiyonuyla yazıyorum.

Portakallı ve Çikolatalı Kedidili Pastası

6-8 kişilik

Malzemeler:

 • 6,5 su bardağı süt
 • 2 paket kedidili bisküvi
 • 2 paket kakaolu toz puding
 • 1 paket vanilyalı toz puding
 • 1 su bardağı portakal suyu
 • 2 yemek kaşığı portakal kabuğu rendesi
 • 100gr bitter çikolata
 • 2 çay bardağı iri dövülmüş fındık

Hazırlanması:

 1. Kakaolu toz pudingi 5 su bardağı sütle pişirin. Çikolatayı ekleyip eriyinceye kadar karıştırın ve ocaktan alın.
 2. Vanilyalı toz pudingi 1,5 su bardağı süt, portakal suyu, rendelenmiş portakal kabuğu ile karıştırarak pişirin. Dikdörtgen borcamın tabanını kaplayacak kadar kedidili dizin ve üzerine çikolatalı pudingin üçte ikisini dökün. 
 3. Tekrar bir sıra bisküvi dizin. Üzerine portakallı pudingi yayın. Tekrar bisküvi dizip çikolatalı pudingin kalanını ekleyin ve kaşığın tersi ile düzleyin. En üste fındıkları serperek en az 2 saat buzdolabında soğutup servis yapın.

Comments

hatice hanim pastayı yaptım güzel oldu fakat bir şeyde takıldım birirnci sıra kedi dili bisküviden sonra kakaolu pudingin üçte ikisini diyorsunuz ama bencek üçte biridir nedense üste az kalıyor ve pastayı kapatmaya az kalıyor yine de çok güzel ve kolaydı

kedidilli tatlınızı denicem ama ben krokantlı pastayı yaptım krokanların şekeri erdi çok üzüldüm püf noktası varmı akşam yaptım gündüz ikram ettim lezzetli oldu ama krokanlar eridi cevap verirseniz sevinirim kolay gelsin

BU HAFTA SONUMU SİZİN TARİFLERİNİZLE GEÇİRİM HATİCE HANIM...BU PASTAYIDA 2 YAŞIMDAKİ KIZIMLA YAPTIK.MUHTEŞEM OLDU.SANKİ 2 SAAT DEĞİLDE 1 GECE BEKLEYİNCE ÇOK DAHA İYİ OLDU."10 DAKİKADA PASTA" TARİNİZ İÇİN TEKRAR TEŞEKKÜRLER.

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)