Baklavalı Cheesecake (Videolu Tarif)
Kıbrıs Tatlısı (Videolu Tarif)

3 Kaşık Tatlısı

Ekran Resmi 2020-07-30 11.46.01

Biz küçükken babam ne zaman bir şey getirse muhteşem zekamla önce ablamın seçmesini bekler, o neyi seçmisse onu ben alacağım diye ortalığı yıkardım. Benim koca yürekli ablam da masum masum bana verirdi elindekini. Meğer benim ne gönlü geniş diye sevdigim ablacım olayı 5-6 yaşında çözmüş, hangisini istemiyorsa onu seçmiş gibi yapmaya başlamış😅 Ben atlayınca da esas istediği hep ona kalmış😂 Konuyla ne alakası var Portakal’ım derseniz, gecen gun instagramda ayni gunde 2 paylasim asla yapmayin diye bir yazi okudum. Allahim paylasma demis ya nasil da paylasasim var😬 İkimizin de kariyeri o gunlerden belliymis🤓 (o İK müdürü, ben inat😆)
.
Youtube’a Bayram Tatlıları yaptigim gun (link profilde) bu tatliyi da cabucak yaptim, sonra da bitince birkaç kez tekrar yapacagima soz verip durdum. Basit, hafif ve leziz bir tarif.

3 Kaşık Tatlısı:

3 adet yumurta
3 yemek kaşığı toz şeker
3 yemek kaşığı sıvı yağ
3 yemek kaşığı süt
3 yemek kaşığı irmik
3 yemek kaşığı un
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya
Şerbeti İçin:
2 su bardağı süt
1 su bardağından 1 parmak az toz şeker
Üzeri İçin:
1 paket krem şanti tozu
1 su bardağı soğuk süt

Hazırlanması: Fırını 170C’ye getirin. Yumurta ve şekeri çırpın. Kalan malzemeleri ekleyip karıştırın. Küçük dikdörtgen borcamı yaglayın, karışımı döküp 20 dakika kadar pişirin. (bıçakla kontrol edin icinin pisip pismedigini) Şerbet için süt ve şekeri karıştırın. (Pişirmeyin) Hamur pişince birkac dakika bekleyip üzerine kürdanla delikler açın ve şerbeti dökün. Tatlı tamamen soğuyunca üzerine hazırladığınız krem şantiyi sürün. Afiyet olsun!

Comments

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)