Ev Pizzası (Videolu tarif)
Zebra Kek

Kaya Kurabiye (Videolu Tarif)

IMG_2166

 

 

Kaya Kurabiye benim en çok sevdiklerimden biri. Blog dostları hatırlar ilk defa o zamanlar gurbette okuyan kardeşim için yapmıştım. Şimdi benim hiç kuruyemiş yediremediğim oğullarım severek yediklerinde o günlere dönüyorum.

Malzemeler: 3 yumurta 1 paket (250 gr) tereyağı (oda sıcaklığında yumuşamış) 1/2 çay bardağı sıvı yağ 1 su bardağı kuru üzüm 1 su bardağı iri dövülmüş ceviz 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu yarım su bardağı toz şeker aldığı kadar un (~3,5 su bardağı)

 

Hazırlanması: önce margarin, yumurta ve şekeri karıştırın. ardından üzümü ve cevizi ekleyin. 2 bardak kadar unu ekleyip üzerine vanilya ve kabartma tozunu katın. devamlı yoğurarak ve un ekleyerek elinize yapışmayan (veya çok hafif yapışan) bir hamur elde edin. hamurdan parçalar koparıp yamuk şekiller verin. hepsini tepsiye dizip önceden ısınmış 175C fırında üzerleri hafif kızarana kadar pişirin. (ben iki tepsiyi aynı anda koymadım ) soğuduktan sonra üzerlerine hafifçe pudra şekeri serpin. not: isterseniz hamura damla çikolata da ekleyebilirsiniz.

Comments

Verify your Comment

Previewing your Comment

This is only a preview. Your comment has not yet been posted.

Working...
Your comment could not be posted. Error type:
Your comment has been posted. Post another comment

The letters and numbers you entered did not match the image. Please try again.

As a final step before posting your comment, enter the letters and numbers you see in the image below. This prevents automated programs from posting comments.

Having trouble reading this image? View an alternate.

Working...

Post a comment

Your Information

(Name is required. Email address will not be displayed with the comment.)